
Kultivace pohybové kultury pedagogů a školních kolektivů
Smyslem (re)edukace pedagogů a dětí v rámci kultivace pohybové gramotnosti ve školních institucích je navodit optimální vzorce pohybu, které s příchodem socializace dětí mizí. Zlepšováním povědomí o ergonomii vlastního pohybu, jeho automatizaci a fixaci budujeme v dětech vytváření lepších pohybových návyků v čase. Tento proces sebeuvědomování je dlouhodobý, opakováním se stává "habituálním" a lépe celoživotně udržitelným. Podněcuje děti k lepšímu vnímání svého tělesného schématu vůči okolí. I zde platí zlaté pravidlo - zvyk je železná košile. Pedagog se stává ve vyučovacích hodinách pro děti motivátorem a mentorem v nácviku pohybové gramotnosti svých žáků. Vzhledem k čase, který děti ve škole v rámci svého života stráví, je právě pedagog klíčovou osobou, která má přímý vliv na "tvorbu a udržitelnost" pohybové gramotnosti žáků.
Přednášky/workshopy/ergonomické a kompenzační pomůcky

Edukace pedagogů
zážitkové teoretické a praktické semináře pro pedagogy s časovou dotací 4 hodin (výuka správné ergonomie pohybu, prevence statického přetížení žáků ve školních lavicích, rady a tipy pro inovativní vhledy pro vnímání fyziologie pohybu)

Edukace třídních kolektivů
rady a tipy pro optimální výběr a nošení školního ba´tohu (praktický nácvik), cvičení s využitím stolu a židle přímo v lavici žáka, testování stereognozie a somatognozie ( test dle Petrie, test dle Keblerové, testy izolovaných pohybů atd.), výuka ergonomie dechu s pomůckou

Kompenzační pomůcky pro dlouhodobý sed/stoj
prezentace vhodných ergonomických a kompenzačních pomůcek využívaných při dlouhodobém sedu nebo stoji (střední odborné školy, učiliště atd. v rámci nácviku a přípravy na budoucí povolání)
Příklady využití mobilní fyzioterapie ve školách

ERGONOMIE ŠKOLNÍHO BATOHU
Výběr optimálního školního batohu jako prevence statického přetížení posturálního aparátu při každodenním nošení u dětí.

PRAVIDELNÝ SCREENING ODCHYLEK POSTURÁLNÍHO APARÁTU
Vyšetření a zhodnocení pohybového aparátu dítěte, analýza pohybového chování žáka přímo u pracovního stolu, vysvětlení a korekce chyb, informace pro rodiče o výsledcích vyšetření.

DNY ZDRAVÍ VE ŠKOLE
Tématicky zaměřené dny zdraví přímo ve školním prostředí v rámci udržení tělesné i duševní hygieny.

ERGONOMIE ŠKOLNÍHO NÁBYTKU
Nácvik "správného" sedu a stoje u stávajícího nábytku, návrh reálných ergonomických opatření k optimalizaci prostoru při vyučování.